A Rádiófrekvenciáról
A rádiófrekvencia energiáját évek óta használják orvosi eljárások során. Férfiak és nők számára is kiváló módszer a fogyókúra után megmaradt zsírpárnák és a narancsbőr eltüntetésére, az arc és a test bőrének feszesítésére, toka, petyhüdt bőr felszámolására. Amikor szöveteket kezelnek, az elektródák között a rádiófrekvencia okozta ellenállás hőt generál a dermisben és a bőr alatti rétegekben. A rádiófrekvencia által felmelegített sejtek hozzájárulnak a kollagén keletkezéshez és az azutáni szövet újjá formázáshoz, mely nagymértékben segíti a végső kozmetikai eredményt, a feszesebb, rugalmasabb és élettel telibb bőr elérését. A kötőszövetek precíz, hő által indukált viselkedése és a szövetzsugorodás mértéke számos tényezőtől függ, többek között a maximálisan elért hőmérséklettől, a kezelési időtartamtól és a szövetek hidratáltságától, korától.
A zsírpárnákat megcélzó, valamint cellulit kezeléseknél egy alkalom kb. 20-30 percet vesz igénybe testtájanként. A kezelések száma jelentősen eltér az emberek, a korok és a bőrtípusok között. Általában 6-8 kezelésre van szükség a bőrfeszesítéshez, de a kezelések száma jelentősen különbözik a túlsúly és a cellulit súlyossági fokai között. A kezelések minimum 1, maximum 2 hetente végzendőek. Az idősebb és napnak kitett bőr több kezelést igényelhet. A legjobb eredmény érdekében 4-8 hetente javasolt fenntartó kezeléseket végezni.
A rádiófrekvencia alkalmazási területei
Hát, csípő, derék, comb: A diétának és a mozgásnak ellenálló zsírpárnákat, valamint a cellulitiszes bőrképet segít eltüntetni. Feszesíti a megereszkedett bőrt és visszaadja rugalmasságát.
Has: Segít megszabadulni a makacs zsírpárnáktól és feszesíti a megereszkedett bőrt (pl. zsírleszívás, vagy hirtelen fogyás következtében).
Kar: A megereszkedett alkart feszesíti.
Ellenjavallatok
- Daganatos megbetegedések
- Terhesség
- Szoptatás
- Fémimplantátumok
- Fertőzés
- Pacemaker
- Tetoválás
- Gyulladás a kezelt területen
- Vérzékenység
- Diabétesz
- Szteroidos kezelés
- Véralvadásgátló szedése
- Aznapi szoláriumozás
Kezelés utáni teendők
Kezelés után kerülni kell az újabb hőhatást, illetve bőrradírozást. Így például a kezelés utáni napon nem javallott szolárium használata, vagy a napozás. Kerülendő a bőr lefedése, így a smink használata is közvetlenül a kezelés után. Hidratáló arcpakolások azonban mindenképpen jót tesznek majd a bőrnek, érdemes ilyenkor fokozottan figyelni az egyébként is fontos folyadék bevitelre. A szabályok betartásáért cserébe gyönyörű, sima, ráncmentes bőr a jutalmunk.